W dniach 26-28 sierpnia 2022 r. w Józefowie koło Sławy na Ziemi Lubuskiej w pięknej scenerii odbył się XXXIII Zjazd Klubu Seniorów PZK - SPOTC, zorganizowany przez Józefa Sielickiego SP3GAX.
Sprawozdanie władz za miniony rok przedstawił Prezes Klubu Grzegorz Walichnowski SP3CSD. Podkreślił on, że w minionej kadencji Klub zorganizował m.in. Zawody SPOTC zakończone przekazaniem grawertonów (desek) i dyplomów dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Klub objął też patronatem wystawę/konkurs "Odbiorniki amatorskie SP 2022" na tegorocznym Zjeździe Technicznym w Burzeninie. SPOTC sukcesywnie gromadzi informacje i zabytkowy sprzęt historyczny, dotyczący krótkofalarstwa w Polsce. Głównym koordynatorem tych działań jest Bogdan Szkudlarek SP3LD z Kalisza. W Zjeździe uczestniczył też Marek Kuliński - Prezes Lubuskiego OT-32, dawny Prezes PZK. Z terenu  pracowało wiele radiostacji, umożliwiając zainteresowanym zaliczenie ciekawej lokalizacji w lokatorze JO71xw. Odbyła się też interesująca wycieczka do Parowozowni w Wolsztynie, gdzie nasz członek, Senior Wojciech Lis - Burmistrz Wolsztyna, zapoznał szczegółowo zwiedzających z bardzo ciekawą historią Parowozowni, znanej nie tylko w Polsce. Zainteresowani mieli też okazję odwiedzić Rezerwat Przyrody "Jezioro Święte" i zabytkową 40-metrową wieżę widokową "Joanna" w pobliżu miejsca Zjazdu. Natomiast Mieczysław Czarnecki SP3CMX przeprowadził wykład/prezentację dot. historii nowych emisji radiowych na Ziemi Lubuskiej, przedstawiając m.in. zabytkowy, unikatowy sprzęt do pracy emisjami SSB, SSTV, RTTY, ATV, dokumentując wszystko historycznymi zdjęciami i zapisami z minionych dekad.
Duży skrót tego można obejrzeć na filmie zjazdowym SP3CMX - link do filmu: https://youtu.be/ywl1h1L5FWU .
Odbyło się też wiele spotkań w indywidualnych grupach. Można było też zobaczyć z bliska i wewnątrz, zacumowany w Porcie Józefów jacht Józka SP3GAX, przystosowany do łączności radiowych z każdej wodnej lokalizacji na ziemi. Marek SQ5GLB i Rysiu SP3HBF, kapitanowie żeglugi wielkiej, udzielali zainteresowanym wyczerpujących informacji. W Zjeździe uczestniczył nasz 97-letni, zasłużony Nestor Krótkofalarstwa SP Jan Żurek SP3HD z Wolsztyna - założyciel SPOTC. Niestety w ostatnich dwóch latach globalnego scamu pandemicznego zaobserwowano ponad 100%-centową nadumieralność członków naszego klubu.
Do zobaczenia za rok na XXXIV Zjeździe SPOTC - sprawozdawczo-wyborczym.
 

XXXIII Zjazd SPOTC grupowe

 
Link do strony SPOTC: http://spotc.pzk.org.pl/
 
73 - Mietek SP3CMX (Wiceprezes SPOTC)

Dyplomy

Akcja „Zniszczenie Kalisza 1914” - dyplomy

Wyniki akcji i dyplomy do pobrania

AkcjaKalisz1914

Liga Obrony Kraju

LigaObronyKraju

Polski Związek Krótkofalowców

logo kalisz

Kalisz

logo kalisz

Akademia Kaliska

Akademia Kaliska 350x350 1

OT 27 Oddział Terenowy PZK

OT27 pzk