W związku ze zbliżającymi się uroczystościami upamiętniającymi 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej, Kaliski Klub Krótkofalowców SP3 KQV LOK przy Akademii Kaliskiej zprganizaował wystawę sprzętu krótkofalarskiego. Eksponaty można było obejrzeć w budynku ratusza w dniu 12 sierpnia 2022 r., w godz. od 10.00 do 12.00. 

 

W bitwie wzięli udział kaliscy ułani i harcerze. Jednym z ważnych fragmentów bitwy, było zdobycie sztabu 4 Armii sowieckiej w Ciechanowie 15 sierpnia 1920 r. przez kaliski Dwieście Trzeci Ochotniczy Pułk Ułanów. Wraz ze sztabem ułani kaliscy zdobyli kancelarię armii, magazyny i jedną z dwóch radiostacji, służących Sowietom do utrzymywania łączności z dowództwem w Mińsku.

Na wystawie zaprezentowane zostany zabytkowe radiostacje, stacje nadawcze i odbiorcze, biogramy wybitnych krótkofalowców, dokumentacja historyczna.

 


Dyplomy

Akcja „Zniszczenie Kalisza 1914” - dyplomy

Wyniki akcji i dyplomy do pobrania

AkcjaKalisz1914

Liga Obrony Kraju

LigaObronyKraju

Polski Związek Krótkofalowców

logo kalisz

Kalisz

logo kalisz

Akademia Kaliska

Akademia Kaliska 350x350 1

OT 27 Oddział Terenowy PZK

OT27 pzk