Witam,

Przesyłam krótką informacje na temat pierwszego w tym roku spotkania akademii OT27 organizowanej przez Kaliski Klub Krótkofalowców  SP3KQV oraz Studenckiego Koła Naukowego PWSZ Kalisz.DSC_0036

Spotkanie odbyło się w sobotę 18 marca 2017 r. na terenie Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu ul. Poznańska 201 i trwało od godziny 11.00 do godziny 16.00.

Przybyło tylko 15 krótkofalowców, członków OT 27 PZK oraz ZHP.

Szkolenie  było w całości poświecone radioorientacji sportowej (ARDF). Akcja miała na celu  przygotowania kolegów krótkofalowców do roli animatorów radiopelengacji celem zainteresowania młodzieży i środowisk szkolnych krótkofalarstwem.

W ramach spotkania odbyło się szkolenie teoretyczne i praktyczne. Podstawowe informacje na temat łowów na lisa w formie teoretycznej oraz zajęcia terenowe przedstawili specjalnie zaproszeni koledzy: Zbyszek SP2JNK i Mirek SQ2LKM. Mimo niesprzyjającej pogody, zimna oraz deszczu  zajęcia terenowe udały się znakomicie. Po zakończeniu zajęć praktycznych na dworze przygotowano ciepłą kawę, ciastka oraz ciepłą pizzę.

Szkolenie organizowane było przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV oraz ZG LOK przy wsparciu Prezesa OT 27 PZK.

Taka forma spotkań pozwoli na bezpośrednie kontakty młodych i starych doświadczonych krótkofalowców, w celu podniesienia poziomu wiedzy na temat różnych form krótkofalarstwa.

Koncepcja akademii OT27 polega na organizacji raz na kwartał spotkań, na których odbywają się cykliczne prezentacje z zakresu łączności amatorskich, w szerokim spektrum częstotliwości od HF do VHF oraz w zakresie doskonalenia umiejętności operatorskich w zawodach i łącznościach DX.

Zdjęcia z Akademii zamieszczamy w naszej galerii.

VY 73
Bogdan SP3LD