Pomoc dla Ukrainy zorganizowana przez Krótkofalowców naszego regionu.

Koledzy krótkofalowcy z terenu Wielkopolski południowej m.in z Kalisza,  Ostrowa , Ostrzeszowa i Krotosztyna  za zebrane pieniądze i darowizny zakupili, zaprogramowali i przekazali na Ukrainę 13 szt. radiotelefonów oraz 8 szt. zapasowych akumulatorów. Wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu dziękujemy.

W związku z wojną na Ukrainie, w tym roku odwołano organizowane przez Polskę międzynarodowe zawody krótkofalarskie  "SP DX Contest 2022".    SP DX Contest to jedno z najstarszych wydarzeń w krótkofalarskim kalendarzu contestowym. Pierwsza edycja tych zawodów odbyła się w 1933 roku pod nazwą I Międzynarodowe Zawody P.Z.K. . Organizacją pierwszej edycji w imieniu Polskiego Związku Krótkofalowców zajmował się  w tym czasie  Lwowski Klub Krótkofalowców.

Źródło informacji o SP DX Contest i więcej informacji na https://hf5l.pl/abc-spdxcontest/


Dyplomy

Akcja „Zniszczenie Kalisza 1914” - dyplomy

Wyniki akcji i dyplomy do pobrania

AkcjaKalisz1914

Liga Obrony Kraju

LigaObronyKraju

Polski Związek Krótkofalowców

logo kalisz

Kalisz

logo kalisz

Akademia Kaliska

Akademia Kaliska 350x350 1

OT 27 Oddział Terenowy PZK

OT27 pzk