Ś.P. Józef Brakoniecki

józef brakoniecki

Z głębokim żalem zawiadamiamy że w dniu 23.02.2022r zmarł nasz kolega Józef Brakoniecki w wieku 76 lat.
Ś.P. Józef Brakoniecki z Świnoujścia nie miał licencji krótkofalowca, ale był radioamatorem, konstruktorem wzmacniaczy i kolekcjonerem odbiorników radiowych z okresu II RP, członkiem GFGF Polska . W życiu zawodowym przez wiele lat był związany z Marynarką Wojenną, pracował jako cywilny pracownik zajmował sie radiokomunikacja i automatyką na okrętach wojennych RP. Naprawiał też telewizory, radia, magnetofony , był pasjonatem rajdowym.
Józef przez wiele lat pomagał w konstruowaniu różnych urządzeń: wzmacniaczy akustycznych, stopni końcowych w.cz. a nawet zasilaczy do radiostacji RBM1, był również cenionym doradcom i autorytetem z techniki lampowej dla wielu z nas.
Wiele kolegów kolekcjonerów oraz krótkofalowców otrzymało pomoc w zdobywaniu niezbędnych części do rekonstrukcji i budowy urządzeń radiowych i nadawczych.
Msza Św. żałobna została odprawiona w sobotę 26.02.2022r o godzinie 11.00 w kościele p.w. bł. Michała Kozala w Świnoujściu przy ul. Gdańskiej , po której prochy zostały złożone do grobu na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu .
Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia.

Bogdan Szkudlarek
SP3LD
W imieniu kolegów krótkofalowców SP i radioamatorów z GFGF.


Dyplomy

Akcja „Zniszczenie Kalisza 1914” - dyplomy

Wyniki akcji i dyplomy do pobrania

AkcjaKalisz1914

Liga Obrony Kraju

LigaObronyKraju

Polski Związek Krótkofalowców

logo kalisz

Kalisz

logo kalisz

Akademia Kaliska

Akademia Kaliska 350x350 1

OT 27 Oddział Terenowy PZK

OT27 pzk